אייפון xr

בגלעדי פון תקבלו מחיר ללא מתחרים ובשירות מצויין.

אפל לא מייצרת מכשירים לשוק הביניים, פשוט כי כל המכשירים אותם היא משיקה מידי שנה זוכים לשלב חומרה מתקדמת העובדת יד ביד עם מערכת ההפעלה הנמצאת בפיתוח החברה גם כן. אולם החל מהשנה שעברה החלה אפל בפיצול בין שתי סדרות מכשירים – האחת מספקת את כל היתרונות בצד הביצועים, הצילום ועוד ואילו השנייה מוצעת במחיר נמוך משמעותי תוך ויתורים מסוימים על פני הסדרה המובילה.

מכשיר ה-אייפון xr  תופס את מקומם של דגמי סדרת ה-iPhone 8 בנישה זו, אולם עדיין לא מדובר בשוק ביניים עבור החברה. תמצאו בו את אותו מעבד מתקדם שקיים בדגמי סדרת ה-iPhone XS לצד מסך גדול ושוליים דקים יותר מאלו שבאייפון 8, שימוש במחוות ואת מערכת ההפעלה iOS 12, אך ישנם כאן מספר ויתורים אותם יש לקחת בחשבון, כמו שימוש בפאנל LCD במקום פאנל OLED הקיים בדגמים המתקדמים של אפל לשנה הקרוב ומצלמה בודדת בגבו במקום שתיים.

עיצוב ואיכות בנייה

אחד הדברים המושכים בעיני במכשירי האייפון זה העיצוב שלהם, ועל כן אין זה מפתיע כי רבות מהיצרניות בשוק נוטות לאמץ קווי עיצוב מסויימים של אפל כל פעם שזו יוצאת בעיצוב חדש. עם האייפון xr שמרה אפל על העיצוב אותו ראינו בשנה שעברה עם ה-iPhone X, אך הגדילה את כמות הצבעים הזמינה עבור המכשיר. הדגם אותו קיבלתי לצורך הסקירה הגיע בצבע הצהוב, ואף שזהו לא צבע סטנדרטי בעולם הטלפונים, ואולי דווקא בגלל זה, הוא מדגיש היטב את העיצוב המוקפד של החברה.

לא מדובר במכשיר קל משקל, אם כי הוא בעל מידות קטנות מאלו של ה-אייפון xs max שסקרתי לפניו, ומגיע במשקל קל יותר, כך שהוא נוח יותר לאחיזה. לא כמו ה-אייפון xs הסטנדרטי, אבל נוח למדי בהתחשב במסך ה-6.1 אינץ’ שלו.

גימור המתכת של המסגרת מוסיף לתחושה היוקרתית של המכשיר ואף שמדובר בשוליים רחבים יותר סביב התצוגה אל מול מה שתקבלו בדגמי ה-iPhone XS, מדובר בשוליים הדקים באופן משמעותי מאלו אליהם הורגלנו מצידה של אפל עד דגמי ה-iPhone 8 שהוצגו בשנה שעברה. הדגם החדש תומך גם בטעינה אלחוטית, תכונה נחמדה במידה ויש לכם מטען מהיר על השולחן בבית או בעבודה, אבל אל תצפו לטעון את המכשיר במלואו במהירות, זה לוקח זמן, הרבה זמן, ומשמש יותר ככלי נוחות מאשר לטעינה בעת הצורך.